Четвъртък, 02.05.2024
        Нашият сайт се издържа от реклами и дарения!

Ансамбалът ни по художествена гимнастика девойки спечели злато

Националният ни ансамбъл по художествена гимнастика девойки спечели злато на финала на турнира в Пезаро, Италия част от Световната купа категория Б.

За съчетанието си с пет обръча възпитаничките на треньорката Камелия Дунавска получиха оценка от 16.217 точки. На второ място се класираха момичетата от Русия с 15.983 точки, а на трето - азербайджанките с 15.967 точки. Така ансамбалът ни финишира със злато.

Невяна Владинова спечели сребърен и бронзов медал на жени индивидуално. Българката финишира втора на лента, трета на обръч и четвърта на топка.

Националният ни ансамбъл жени с два медала

Националният ансамбъл по художествена гимнастика на България за жени спечели сребърен и бронзов медал на финалите.