Четвъртък, 28.03.2024
        Нашият сайт се издържа от реклами и дарения!

Финал на турнира „Купата на Coca-Cola: Движи си“ на 2 юни

Снимка: Дивна

На 2 юни ще се проведе финалът на футболния турнир „Купата на Coca-Cola: Движи се“ 2013. Състезанието се провежда вече четири месеца и в него се включиха над 8000 ученици. Участие взеха 813 отбора от 180 училища, като състезанието се проведе на територията на четири български града.

Четири отбора си спечелиха правото да се борят за шампионския трофей - СОУ „Константин Величков“ гр. Пловдив, СОУ „Димчо Дебелянов“ гр. Бургас, СОУ „Гео Милев“ гр. Варна и 78 СОУ „Христо Смирненски“ гр. София.

Финалът на турнира „Купата на Coca-Cola: Движи си“ ще се проведе на 2 юни от 11 ч. На церемонията по откриване ще присъстват Йордан Йовчев и Любо Ганев, вицепрезидент на Българския Олимпийски Комитет.

Рафи и Дивна ще се грижат за настроението на турнира

Състезанието ще премине като спортен празник с разнообразни игри и изненади. Рафи и Дивна ще забавляват всички присъстващи.

Отборът-победител ще получи 3-дневен футболен лагер в базата на италианския отбор Ювентус.

Турнирът „Купата на Coca-Cola: Движи се” за ученици на възраст между 12 и 14 години се организира за втора поредна година от системата на Coca-Cola заедно със спортното министерство.